Mój sposób myślenia

Uzależniony od szczęścia. Zaprogramowany na sukces.

Bogaci biedni różni mentalnie

Pewnie zastanawiasz się dlaczego większość ludzi nigdy nie osiągnie bogactwa? Nie trzeba szukać dalej niż w reakcji wielu ludzi na promocje w znanych marketach. Wiele filmików sukcesywnie dostaje się do internetu, m.in.:


Ludzie tłoczą się pod marketami, stojąc godzinami czekają na otwarcie aby następnie jak w meczu rugby zrobić wszystko aby dostać sztukę produktu dla siebie. Produkty te nie są niezbędne do życia, nie jest to jedzenie, woda czy lekarstwa. Wszyscy wypatrują markowych produktów w promocyjnych cenach. Znasz kogoś, kto stałby w zimę godzinami pod marketem, aby dostać coś nawet nie za darmo a w „delikatnie” obniżonej cenie? A może jesteś jedną z tych osób? Podobne historie zdarzają się w całej Polsce, a jednak moja reakcja za każdym razem jest dokładnie taka sama: co z tymi ludźmi?
Po czym dostrzegam, że większość ludzi wycenia wartość swojego czasu na zero. Jest on dla nich bez znaczenia. Wychodzą oni bowiem z założenia, że mają go pod dostatkiem, że jego zapasy nigdy się nie skończą. Czy jeżeli dowiedzieliby się, że zostało im 3 tygodnie życia również staliby 3 godziny w kolejce, aby otrzymać torebkę lub trampki za połowę ceny? Prawda jednak może być dość dosadna, ponieważ kto nie ceni swojego czasu będzie żyć biednie. Jeżeli cenisz nisko swój czas, w pewnym momencie utkniesz w miejscu, w którym nie będziesz chciał być. Spójrz na ludzi, którzy Cię otaczają, jak spędzają swój czas? Czy stoją w kolejkach, żeby zaoszczędzić 10 zł? Czy cały wieczór przeleżą na kanapie nie mogąc się doczekać co będzie w nowym odcinku „Dlaczego ja”?
Według danych Nielsen Audience Measurement w 2013 r. spędziliśmy przed telewizorem średnio 4 godz. i 7 min. dziennie. W ciągu 65 lat życia osoba taka spędza dziewięć lat przed telewizorem. Powód jest jeden: życie takiej osoby pozbawione jest sensu. Potrzebuje odskoczni, zagłębienia się w cudze problemu aby nie myśleć o swoich. Pokaż mi kogoś, kto spędza godziny w Internecie oglądając seriale, grając w „Plemiona” czy „WoWa” a ja pokażę Ci kogoś, kto prawdopodobnie nic w życiu nie osiągnął.
Sposób myślenia większości prowadzi do przeciętności. Większość ludzi nie potrafi docenić czasu i bezmyślnie go marnuje. Więc jeśli chodzi o czas i pieniądze, co czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł myśleć dokładnie tak jak ludzie bogaci? Ludzie, którzy odnieśli sukces? Więc może po prostu… zacznij tak myśleć? Pierwszym krokiem do zmiany swojego sposobu myślenia jest świadomość, czyli znajomość tego jak myślą bogaci. Jeżeli nie będziesz wiedział, jak tacy ludzie myślą skąd będziesz miał pewność, że idziesz w dobrym kierunku? Zapewniam Cię, że ludzie bogaci myślą zupełnie inaczej niż biedni czy klasa średnia. Myślą zupełnie inaczej o pieniądzach, bogactwie, czasie którym dysponują, o rodzinie, samych sobie  i ludziach, którzy ich otaczają.
Zagłębiając się w życiorysy osób, które odniosły sukces, będziesz w stanie wiele się od nich nauczyć. Ułatwi Ci to zdecydowanie się aby myśleć w sposób, który pomoże Tobie osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który Cię od sukcesu oddala.
Większość z nas zdaje sobie sprawę, że jest niewolnikami własnych przyzwyczajeń, ale nie zdaje sobie sprawy, że istnieją dwa rodzaje nawyków: te, które polegają na robieniu czegoś, oraz te, które polegają na nie robieniu czegoś. Jeśli obecnie czegoś nie robisz, to znaczy, że masz nawyk nierobienia tego. Jeśli chcesz zmienić nawyk nierobienia czegoś na nawyk robienia czegoś, to „musisz odpowiedzieć sobie na zajebiście ważne pytanie, co chcę w życiu robić… i zacząć to robić”. Czytanie zdecydowanie może Ci pomóc, ale czytanie i działanie to dwie zupełnie odmienne rzeczy. Jeśli naprawdę zależy Ci na sukcesie, udowodnij to i zacznij działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *